Máte životní pojištěné uzavřené pro vás? Narodil se vám potomek? Proč nepořídit pojištění i pro něj a nabídnout mu tak výhody s tím spojené? Ochraňte vaše dítě před existenčními problémy z jakéhokoli důvodu a poskytněte mu jistotu, kterou nabízejí speciální produkty na trhu určené pro děti od narození až do 25 let věku. Životní pojištění pro děti se uzavírá kdykoli od narození dítěte do jeho maximálně 15 let, přičemž délka jeho trvání je minimálně 10 let. Pojistné plnění je možné nejdříve při dosažení 18 let. Dětské životní pojištění nabízejí pojišťovny jako je Generali, Allianz, Uniqa, Kooperativa, pojišťovna AXA, ČSO pojišťovna, Česká pojišťovna, ING, Pojišťovna Čs a mnoho dalších tuzemských pojišťovacích domů. Klientovi předkládají produkt, který zajistí budoucnost dítěte, ať po stránce finanční, tak třeba i vzdělání a bydlení.

Co dětská pojistka nabízí

Není sporu o tom, že životní pojištění dítěte se vyplatí a je dnes zcela běžné. V první řadě má funkci ochrannou v případě smrti nebo vážné choroby rodičů. Pojistným plněním je sjednaná pojistná částka a také další pojistné, které hradí pojišťovna. Dítě je tak alespoň částečně zabezpečeno a udrží tak svůj životní standard. Dále pojistka slouží jako spořicí účet, na který může finanční částky vkládat celá rodina formou mimořádných vkladů například jako dárek k narozeninám. Jinak je pojistné placeno v měsíčních splátkách a splácet může rodič nebo i prarodič. Výběr pojistné částky na konci trvání smlouvy slouží k různým účelům. Často se z něj studium dítěte nebo je použito na pořízení bydlení.

Výhody a nevýhody dětského pojištění

Protože jde o druh investičního či životního pojištění, výhody jsou obdobné. V první řadě je to pokrytí různých rizik, spořicí účet a výnosy i právo na podíly na zisku pojišťovny. Ale dejte si pozor, aby nebylo spoření důležitější než pojistná ochrana. Samostatný spořicí účet lze nastavit výhodněji než životní pojistku. Výhodou je také to, že částku lze navyšovat formou mimořádných vkladů. Pojištění dětí ale nenabízí daňové úlevy, ty jsou možné jen u smluv, kdy na konci pojistného období je pojištěnému minimálně 60 let. Životní pojištění pro děti je ale vyplaceno daleko dříve.

Není pojistka zbytečně drahá?

Pojišťovny a jejich zprostředkovatelé nabízejí leccos. V produktu se ale nacházejí i nadbytečné parametry, které klient nevyužije a které jen pojistku navýší. Jak už jsme varovali, někdy spořicí částka zabírá větší podíl pojistky a životní pojistka je tak nevýhodná. Výše pojistky se tak snadno vyšplhá od pěti tisíc za rok na dvojnásobek i trojnásobek. Smyslem dětské životní pojistky ale není naspořit peníze, ale krýt rizika smrti rodičů, úrazu či trvalých následků úrazu.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.