Úrazy se nevyhýbají nikomu a tím méně dětem, které jsou plné života. Děti neustále něco nového objevují, jsou zvědavé a občas je neuchráníme před úrazem, protože jsme to prostě nečekali. Děti jsou jistě naším smyslem života a radostí, ale s tím souvisejí bohužel i starosti. Jedna krátká vteřina a život se může rázem otočit o tři sta šedesát stupňů. Úrazům můžeme předcházet, ale není v našich silách je z našeho života úplně vymýtit. Je proto potřeba se na jejich důsledky připravit. Úrazové pojištění se tak může stát zárukou, že kromě léčení nemusíme ještě řešit finanční potíže.

Co čekat od dětské úrazové pojistky?

Základní úrazová pojistka kryje riziko trvalých následků a smrti, ale pouze v případě, že je zavinil úraz. Nevztahuje se na léčení problémů, které zavinila nemoc. Součástí pojistky je možnost připojistit si takzvané denní odškodné v případě, že se dítě léčí doma a nemocniční odškodné při hospitalizaci, což znamená, že dítě obdrží příslušnou částku za každý den strávený v nemocnici. Pojišťovny nabízejí obdobné základní produkty, ale také služby nadstandardní, které lze samozřejmě připojistit. Například v průběhu prázdnin, kdy roste riziko úrazu, je možné nasmlouvat i dvojnásobně vyšší pojistné plnění. Nejenom o prázdninách je dítě aktivní. Platí to i pro malé sportovce na amatérské úrovni. Pojistky myslí na čas strávený ve školních lavicích, kde se najde také spousta rizikových aktivit. V neposlední řadě se musíme ani bát hospitalizace v zahraničí, na to myslí pojistky také. Možností základního pojištění i připojištění je spousta. Pokud nebude vyhovovat standardní nabídka, je možné nasmlouvat balíček na míru konkrétnímu dítěti.

Stačí úrazová pojistka?

Když si ujasníme, co od pojistky očekáváme, možná dojdeme k závěru, že úrazová pojistka, byť levná, nestačí. Že nestačí „jen“ bolestné, když si dítě zlomí ruku. Přemýšlíme nad tím, co by se stalo kdyby… Pokud je vaše dítě temperamentní, je na čase přemýšlet i o pojištění odpovědnosti, ze kterého lze zaplatit případné škody na cizím majetku. Anebo co se stane s dítětem v případě invalidity, či dokonce smrti rodiče? Bude potom mé dítě finančně zabezpečené? V tomto případě je nutné zvážit dětskou životní pojistku, která se uzavírá zejména pro případ, kdy by rodiče dítěte zemřeli. Musíme ale již počítat s výraznějším navýšením pojistného.

Děti a úrazy

Děti jsou magnetem na drobné i větší úrazy. I když úrazovou pojistkou nezmenšíme bolest a úrazy zcela nevymýtíme z našeho života, vyplacené peníze pomohou hradit léčbu, umožní lepší péči a eliminují co možná nejvíce nepříznivých situací spojených s řešením nepříznivé situace. Děti jsou tak finančně alespoň čsátečně kryty.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.