Zvažujete riziko možných úrazů a jejich následků? Rádi byste uzavřeli úrazovou pojistku a nevíte, kolik vás to bude stát? Není nic jednoduššího než využít kalkulačky úrazového pojištění, které naleznete na nejrůznějších webových stránkách. Získáte tak přehled o tom, která nabídka je pro vás cenově dostupná, jaká je výše pojistného úrazové krytí. Sami si tak stanovíte denní odškodné za dobu léčení úrazu, pojištění hospitalizace, dále také zjistíte, na jakou výši budete pojištěni v případě trvalých následků úrazu nebo invalidity, či dokonce smrti.

Výhody kalkulačky úrazového pojištění

Není sporu o tom, že tou největší výhodou je rychlost výpočtu.  Důležitá je také možnost v klidu si rozmyslet, co vlastně chceme a potřebujeme. V pohodlí domova tak můžeme vybírat, které parametry pojistky jsou pro nás opravdu potřebné a které by jen zbytečně zatížily náš rozpočet. Pojistkou chceme eliminovat rizika spojená s úrazem, ale zároveň nechceme zbytečně plýtvat penězi.

Jak spočítat výši pojistky

Prvním krokem bude chvíle brouzdání na internetu, kdy si vybereme kalkulačku úrazového pojištění. Doporučujeme tak vyzkoušet kalkulačky různých poskytovatelů úrazového pojištění, abychom měli srovnání a vybrali tu nejvhodnější pojistku pro nás. Kalkulačky jsou jednoduché, přehledné a klienta vedou při jednotlivých krocích. Nejprve zadáváme informace jako je věk a pohlaví. Jistě máme spočítáno, jakou nejvyšší možnou sumu jsme schopni a ochotni na pojištění vyčlenit z našeho rozpočtu. Tím nejdůležitějším ale bude rozmyslet si výši pojistných částek pro jednotlivá rizika, kterými jsou např. pojištění pro případ smrti z jakýchkoli příčin, pojištění pro případ smrti následkem úrazu, pojištění trvalých následků úrazu, pojištění denního odškodného, pojištění hospitalizace nebo pojištění pracovní neschopnosti. V dalším kroku již přichází na řadu kalkulace celkové pojistné částky a naše rozhodnutí, zda úrazovou pojistku uzavřít.

Je úrazová pojistka nutná?

Zamysleme se nad tím, co by se stalo, kdyby pro nás jakýkoli úraz znamenal několikatýdenní pobyt v nemocnici, dále by následovalo domácí ošetřování a nakonec i trvalé následky, které se mohou stát překážkou ve vykonávané profesi. Na úraz se dopředu připravit nemůžeme, ale na jeho následky ano. Využijeme tedy kalkulačku úrazového pojištění a přesvědčme se, že výše vynaložené pojistné částky je v porovnání s možnými důsledky úrazu téměř zanedbatelná.

Co pojišťovny nabízejí

Nabízená pojištění všech tuzemských pojišťovacích domů se předhánějí ve výhodnosti nízkých plateb, ve vysoké míře pojistné ochrany, ve velkém rozsahu krytí a také v tom, že jsou jednoduché a srozumitelné. Kalkulačka umožní rychlý výpočet online, navrhne vhodný balíček s kombinacemi pojistných rizik a nabídne okamžité uzavření pojistné smlouvy. Pokud jste si žádný balíček nevybrali, nevadí. Další nabídkou je totiž možnost sestavit si pojistku na míru a ta již jistě bude vyhovovat vašim představám.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.