Jak sjednat správnou a funkční životní pojistku? Co všechno zvážit? Jsou důležitější nízké náklady nebo vysoké plnění? Je vůbec životní pojistka nutná? Pokud budeme chtít srovnat životní pojištění, bude nutné vzít v úvahu spoustu parametrů. Těmi jsou rizika v případě úmrtí, další možná rizika související s úrazem, nemocí, pracovní neschopností. Zvažujeme i možnost spoření v souvislosti s životní pojistkou. Dotkne se náš výpadek příjmu i dalších osob nám blízkých? To nejlepší životní pojištění by si mělo poradit se všemi výše nastíněnými možnostmi.

Množství nejlepších nabídek

Na pojišťovnickém trhu je nepřeberné množství nabídek životních pojištění od různých pojišťoven, kterých je u nás několik desítek. Orientace v nabídkách není lehká a často trvá i několik týdnů, než vybereme tu nejlepší. Je potřeba našemu výběru věnovat velkou pozornost. Výběr nejlepší životní pojistky je důležité rozhodnutí vzhledem k její důležitosti, záměru a dlouhé době trvání. Rychle, kvalitně a levně uzavřít pojistku, by si přál každý klient, ale je potřeba být na pozoru. To, co je nejlevnější a nejrychlejší, nemusí být nejlepší. Rozhoduje kvalita. Klient má na výběr uzavřít nejlepší pojistky, které nabízejí například Allianz pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Generali Pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, MetLife pojišťovna, UNIQA pojišťovna, ING pojišťovna a mnoho dalších. Jednotlivé nabídky dokáží porovnat online kalkulačky, které jsou k dispozici na internetu. S výběrem té nejlepší životní pojistky nejlépe poradí zprostředkovatel či finanční specialista, který uzavírá pojistky pro většinu pojišťoven a poradí tak s výběrem na míru.

Druhy životní pojistky

O nejlepší životní pojistce rozhoduje i její druh. Dvěma základními druhy jsou investiční neboli kapitálové pojištění a rizikové životní pojištění. Dále existují i pojištění pro děti, úrazové pojištění a mnoho dalších. Pojišťovny často nabízejí kombinovaná pojištění i balíčky pojištění na míru, kde je možné sloučit výhody jednotlivých pojištění.

Co se vyplatí zvážit

Zvažujeme rizika pojistného krytí jako je smrt úrazem, trvalé následky úrazu, invalidita způsobená chorobou nebo úrazem, závažné onemocnění, pobyt v nemocnici a v neposlední řadě i pracovní neschopnost. Jak dlouhá je karenční doba? Je nutná vinkulace ve prospěch banky? Jaké je bodové ohodnocení úrazu? Na to vše je třeba myslet. Uvažujeme také o tom, které pojištění a jeho výše nám umožní využít daňové úlevy. V případě stávající pojistky, která to neumožňuje, není problém tuto pojistku změnit a nastavit tak, aby byla výhodnější. Sjednání modernější a flexibilní pojistky jistě oceníme nejen v podobě daňových úlev.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.